Masaże Ajurwedyjskie

Ajurweda to holistyczny system medycyny staorindyjskiej. Przy zabiegach ajurwedyjskich wykorzystuje się oleje i sproszkowane roślinne mieszanki.
Masaż ciepłymi olejami oraz odpowiednio dobrane techniki relaksacyjno-oczyszczające pozwolą przywrócić energię i sprawią, że nasze ciało i umysł pozostaną w harmonii.Madame La Mode

TRADYCYJNY MASAŻ AJURWEDYJSKI ABHYANGA

W dosłownym tłumaczeniu „abhyanga” oznacza „namaszczenie”, tzn. wmasowanie oleju w ciało – wspiera trawienie, oczyszcza krew i dotlenia komórki ciała, tym samym poprawiając samopoczucie fizyczne i psychiczne. Pobudza organy wewnętrzne poprzez stymulację punktów witalnych na ciele, tzw. punktów marma oraz kanałów energetycznych nadis, wg założeń ajurwedy odpowiedzialnych za funkcjonowanie poszczególnych organów. Głęboko relaksuje.
Regularne masaże olejami pobudzają układ krążenia, koją system nerwowy i wzmacniają mięśnie, przywracają równowagę energetyczną, wspomagają usuwanie toksyn z organizmu, aktywizują system odpornościowy, ujędrniają skórę.

MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI RATNAABHYANGA

To wyjątkowo ekskluzywny masaż gorącymi kamieniami półszlachetnymi, kryształami górskimi i ciepłym olejem ajurvedyjskim. Ma działanie regenerujące, doskonale likwiduje napięcia i bóle mięśni. Ratnaabhyanga wspaniale relaksuje i odpręża. Kamienie wywierają dobroczynny wpływ na cały organizm. To dobra propozycja na chłodne wieczory.

MASAŻ ANTYCELLULITOWY, PROSZKOWO-OLEJOWY UDVARTANA

Masaż wykonywany przy pomocy mieszanki proszków ajurvedyjskich zmieszanych z olejem ajurvedyjskim. Proszki do masażu mają działanie diuretyczne, przeciwzapalne i detoksykujące. Zioła i zboża w składzie zawierają m.in. kwas krzemowy i witaminę C które wzmacniają i poprawiają napięcie skóry i zapobiegają jej przedwczesnemu wiotczeniu. Masaż udvartana zalecany jest w szczególności w przypadku zaburzeń związanych z energią kapha: cellulitu, nadmiernej potliwości, problemów reumatycznych, zatrzymania wody w organizmie i nadwagi. Pobudza przemianę materii w komórkach i wspomaga usuwanie toksyn.

MASAŻ SHIRODHARA

Niezwykle relaksujący masaż głowy. Rozpoczyna się polewaniem czoła, a zwłaszcza punktu między brwiami (w hinduistycznej tradycji nazywanego „trzecim okiem”) ciepłym strumieniem ziołowego oleju ajurvedyjskiego. Uzupełnieniem zabiegu jest masaż dekoltu, ramion i karku. Shirodhara jest jednym z najważniejszych zabiegów ajurwedyjskich. Pozwala na przeżycie głębokiego relaksu, osiągnięcie wewnętrznego spokoju i harmonii. Pomaga przy dolegliwościach neurowegetatywnych i zmęczeniu. Masaż odczuwany jest jako bardzo przyjemne, delikatne głaskanie lub kołysanie. Pobudza pracę gruczołów wydzielania wewnętrznego (przysadki i szyszynki), poprawia pamięć, rozszerza percepcję i intuicję. Uspokaja autonomiczny system nerwowy – zmniejsza nerwowość, bezsenność, lęki, głęboko odpręża.